wtorek, 8 listopada 2016

KONFRONTY / Maria Piątek / Never ending story

Zapraszamy na kolejny wernisaż z cyklu KONFRONTÓW :)

Wernisaż: 22 listopada o godz. 13.00
Wystawa trwa do 29 listopada
Wstęp wolny

MARIA PIĄTEK

NEVER ENDING STORY

Wystawa NEVER ENDING STORY to opowieść o uwikłaniu w nie zawsze chcianą codzienność, a jednocześnie rodzaj ironicznej instrukcji jej obsługi. To także próba artystycznego zarejestrowania niekończącego się potoku myśli i skojarzeń wywołanych natłokiem bodźców ze świata realnego i tego, który dociera do nas zapośredniczony przez multimedia. Stąd też tyle w pracach znaków i symboli zaczerpniętych z umownych kodów językowych, piktogramów, ikon. Łączą się one w ciągi skojarzeniowe, których nicią scalającą staje się emocja, wewnętrzne przeżycie.
Połączenie pozornie niekompatybilnych elementów rzeczywistości powoduje, że między zamieszczonymi obok siebie znakami buduje się indywidualna przestrzeń znaczeń, a poprzez to, że składowymi języka plastycznego są tu elementy w jakimś stopniu przynależne nam wszystkim, może być ona indywidualna dla każdego z widzów.
Maria Piątek
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego w 1997 roku. W 2012 obroniła doktorat z malarstwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Obecnie pracuje jako wykładowca w warszawskiej Społecznej Akademii Nauk.


Wystawie towarzyszy działanie interaktywne, gdzie artystka zaprasza widzów do tworzenia wspólnych prac w galerii podczas wernisażu.
Poza wernisażem wystawę w Galerii Ta3 można oglądać po uprzednim umówieniu się pod adresem mailowym frontsztuki@gmail.com lub na profilu fb Kamienica Artystyczna Ta3.

Projekt Festiwal Sztuki Konfronty wspłófinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz