Wystawy 2013

.................. Wystawa malarstwa
.................. MARCIN MALITKA
.................. DZIADY NA TARCZYŃSKIEJ
.................. Wernisaż - 30 października 2013


Wystawa malarstwa Marcina Malitki to prezentacja płócien namalowanych wokół tematu Zombi - tematu, który wyjątkowo fascynuję artystę. Ekspresyjnie malowane obrazy, będą towarzyszyć imprezom zorganizowanym wokół "Dziadów na Tarczyńskiej".

The Good Death is Alive Death 2

The Good Death is Alive Death 1

The Good Death is Alive Death 2

.................. Wystawa poplenerowa, Seggiano
.................. ARTYŚCI FRONTU SZTUKI

.................. POŻEGNANIE LATA
.................. Wernisaż - 22 września 2013


Od 17 do 25 sierpnia artyści Frontu Sztuki podziwiali i uwieczniali na płótnach zachwycające toskańskie pejzaże. Efekty ich zmagań można obejrzeć na wystawie prac podsumowującej plenerowe działania. Swoje malarskie i rysunkowe prace pokażą: Magda Fokt, Kama Jackowska, Marta Kawecka, Maria Piątek, Alek Slon, Agnieszka Zawisza.

Artyści przy pracy, Seggiano, Toskania 2013

Artyści przy pracy, Seggiano, Toskania 2013

Artyści przy pracy, Seggiano, Toskania 2013


.................. Wystawa rzeźby
.................. PAWEŁ JACKOWSKI
.................. Wernisaż - 16 czerwca 2013
.................. Mironalia


W trakcie Mironaliów na Tarczyńskiej można obejrzeć efemeryczna rzeźbę autorstwa Pawła Jackowskiego, zatytuowana " Duch Tarczyńskiej". Rzeźba wykonana została z drutu i folii, a jej wysokość to 190 cm.

Paweł Jackowski i "Duch Tarczyńskiej"
Duch Tarczyńskiej
Duch Tarczyńskiej





.................. Wystawa malarstwa
.................. AGNIESZKA ZAWISZA
.................. HYDROZAGADKA

.................. Wernisaż - 4 czerwca 2013


Wystawa malarstwa Agnieszki Zawiszy pt. „Hydrozagadka” to prezentacja płócien namalowanych wokół tematu tajemniczych przygód wody. 

Sama artystka mówi o swoich inspiracjach: 
 "Przez kilka tygodni pracowałam w Kamienicy Artystycznej przy Tarczyńskiej. Okno mojej tymczasowej pracowni wychodzi na warszawskie Filtry Lindleya. To prawdziwa perełka . Odgrodzone od świata 33 hektary w centrum miasta, w większości porośnięte trawą. Emocjonujące i piękne rzeczy dzieją się pod powierzchnią. Wejście tam było jak podróż do innego kraju, może nawet na inną planetę.

Malując wodę, maluję oczywiście siebie. Tak jest zawsze i niezależnie od tego co akurat stanowi wizualny bodziec jakiejś zewnętrznej inspiracji, maluję zawsze o sobie. W płótnach są moje radości i troski, z przewagą radości, bo malarstwo potrzebne mi jest do życia jak woda i kiedy maluje to żyję najpełniej".


"Ozonowanie wody" olej na płótnie, 100 x 170 cm, 2013 rok

"Filtry pospieszne" 110 x 90 cm, olej na płótnie, 2013 rok

"Rura" 90 x 110, akryl i olej na płótnie, 2013 rok

.................. Wystawa ilustracji
.................. SABINA TWARDOWSKA
.................. STWORY STORY

.................. Wernisaż - 25 maja 2013 
.................. Dzień Sąsiada


Jednodniowa wystawa ilustracji Sabiny Twardowskiej!
Serdecznie zapraszamy 25 maja w godzinach 12.00 -18.00 do Galerii Ta3.

Co sama autorka mówi o swoich pracach?
"W moim malarstwie bardzo często pojawiają się typografia i rysunek – uwielbiam komiksy i szeroko pojętą popkulturę, jako niewyczerpane źródło inspiracji! Tematyką dominującą w ostatnich trzech latach w moich pracach – wszystkich: w obrazach, ilustracjach, rysunkach – są różnego rodzaju sytuacje i relacje społeczne, które zawsze omawiam z przymrużeniem oka. Jako wielbicielce Monty Pythona i Eddiego Izzarda zdecydowanie bardziej wolę i łatwiej mi posługiwać się humorem niż uderzać w poważne tony.”

A mała próbka tego co można będzie zobaczyć w najbliższym czasie w Galerii TA3 poniżej:)
Serdecznie zapraszamy:)


Księżyc raz odwiedził staw I, Sabina Twardowska

Czaju? Sabina Twardowska

Kot Brytyjski I, Sabina Twardowska

Kot Brytyjski II, Sabina Twardowska

.................. Wystawa aktów
.................. KAROLINY ZWONIARSKIEJ
.................. i
.................. rzeźb
.................. JACKA ZWONIARSKIEGO

.................. Wernisaż - 18 maja 2013
.................. Noc Muzeów


Niedaleko pada jabłko od jabłoni, pewnie dlatego Karolina Zwoniarska, jak jej ojciec rzeźbiarz zajęła się tematyką aktu. Jacek Zwoniarski spotkanie dwojga ludzi przedstawia używając najtrudniejszej z technik rzeźbiarskich - rzeźby w kamieniu. Mistrzowsko dopracowane w każdym szczególe prace lub chropowate i pozornie pozostawione w trakcie procesu twórczego ze śladami dłuta są zachwycające. Zwoniarski kamienie obdarza życiem prowokując widza do interakcji - dotyku, skupienia i chęci odkrywania nowych szczegółów.

To druga wspólna wystawa. Pierwsza w 2007 r. w Małej Galerii w Nowym Sączu (http://www.malagaleria.pl/wyst_poprz/Zwoniarscy/zwoniarscy.htm) była dużą prezentacją rzeźb Jacka Zwoniarskiego oraz w tle obrazów dyplomowych i tych powstałych wkrótce po dyplomie Karoliny Zwoniarskiej, między innymi pierwszych, nieśmiałych zmagań z aktem kobiecym. Teraz po 6 latach konfrontacja wypada bardziej jednorodnie. Rysunki Karoliny Zwoniarskiej to propozycja, która wytrzymuje towarzystwo doskonałych rzeźb ojca, Jacka Zwoniarskiego. Przy pomocy charakterystycznej kreski, z kobiecego punktu widzenia opowiada o erotyce ciała kobiecego i męskiego.

zwoniarska.com
jacek.zwoniarski@interia.pl

Akt szary, technika własna, 70 x 50 cm, Karolina Zwoniarska 2009

Ego, technika własna, 70 x 50 cm, Karolina Zwoniarska 2009

Magia, Jacek Zwoniarski

Nieśmiertelność, Jacek Zwoniarski

.................. Wystawa grafiki
.................. KAMA JACKOWSKA
.................. O TYM JAK PŁYNIE CZAS

.................. Wernisaż - 12 kwietnia 2013
.................. Kamienica czarno na białym


Po zwykłym człowieku zawsze pozostają przedmioty, a tylko po niektórych jeszcze słowa i myśli. Tych drugich zna cały świat, a o tych pierwszych nikt nie pamięta – to masa, liczona w milionach jednostek, w dziesiątkach anonimowych pokoleń, żyjących w przeszłości swoim własnym życiem. I to właśnie tym drugim poświęcone są moje graficzne prace.

Bardzo trudno jest mi wyrzucić archeologię z głowy – równolegle ze studiami na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych, studiowałam archeologię na Uniwersytecie Warszawskim. To doświadczenie i płynąca z niego wiedza, a także refleksja nad mniej lub bardziej odległą przeszłością wciąż mi towarzyszą i siłą rzeczy pojawiają się w moich pracach. W zakres moich artystycznych zainteresowań, wchodzą głównie materialne pozostałości ludzkiego życia - myśli i czynu - widziane z perspektywy upływu czasu jak i działania niszczących sił natury. 
Odkrywane przez archeologów przedmioty – to świadkowie i uczestnicy czyjegoś anonimowego życia - ale jednak życia wypełnionego barwami i emocjami, teraz poprzez suchy zapis dokumentacyjny zostają nagle odarte z szat - pozbawione wszelakich przymiotników określających ich wartość i miejsce w czasie przeszłym. Odkrywane przedmioty są ubierane na nowo w język znaków i umownych uproszczeń starający się odtworzyć w nieudolny i z góry skazany na niepowodzenie sposób to jak było, przyporządkować martwe pozostałości do nowych, współczesnych wyobrażeń. W całej tej procedurze umyka tylko fakt, iż opisywany przedmiot to przykładowo ważny emocjonalnie dla kogoś przedmiot, który teraz staje się anonimowym artefaktem …

Moje prace to nie rekonstrukcja, ale swoista próba zatrzymania czasu – opisania przedmiotu in situ, czyli znalezionego w pierwotnym miejscu zdeponowania. To obserwacja nie tylko tego, co jest, ale również tego, czego już nie ma, to pochylenie się nad zmianą przedmiotu w czasie i jej swoistym pięknem. To próba poszanowania fragmentarycznych szczątków, jako immanentnych bytów następnych, swoistych potomków przeszłości, a nie sprowadzania ich wyłącznie do elementu rekonstrukcji minionej rzeczywistości. Tyle postało, takie jest i to właśnie jest piękne i w pewien niezwykły sposób inspirujące. Temu tematowi zostały poświęcone cykle moich prac: Łodzie (intaglio, 2009-2010), Znaki czasu I (sitodruki, 2011), Znaki czasu II (sitodruki, 2012).

Warstwy / sitodruk / odbitka unikatowa / 135 x 35 / Kama Jackowska 2012

Zmiany / sitodruk / odbitka unikatowa / 135 x 35 / Kama Jackowska 2012

Moje prace to ręcznie odbijane sitodruki w dużym formacie (około 135 cm długości) jak i linoryty odbijane wklęsło- i wypukłodrukowo, z dodatkiem innych technik graficznych. Bardzo dużą rolę gra w nich kolor, jego głębię uzyskuję przez nawet kilkunastokrotne odbijanie różnych matryc na jednej odbitce. Moje prace to prawie wyłącznie pojedyncze odbitki unikatowe plasujące się pomiędzy grafiką a malarstwem. Często wykorzystuję dodatkowe efekty tj. elementy odbijane farbą transparentną, farbą białą na białym papierze czy też relief – ich dostrzeżenie wymaga oglądania prac pod różnym kątem, a co za tym w moich pracach staram się zaangażować widza w proces oglądania i interpretowania odkrywanych elementów.


Kama Jackowska 

Absolwentka Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom 2005 r. z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Rafała Strenta) oraz Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się grafiką artystyczną, tworząc unikalne kompozycje w sitoduku i druku wypukłym. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek ZPAP oraz Stowarzyszenia Front Sztuki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz