piątek, 29 października 2021

My Titanic online / Maria Piątek / wystawa malarstwa

 W ramach projektu Front Meeting zapraszamy na wernisaż wystawy prac malarskich Marii Piątek z cyklu "My Titanic online".

 Galeria Ta3 / 3 listopada 2021 / godz. 10.00

Kamienica Artystyczna Ta3 / Warszawa Ochota

Wystawie towarzyszyć będzie warsztat kolażu.



poniedziałek, 27 września 2021

FRONT MEETING / Nieustanny stan wyjatkowy / Stefan Paruch

 

Zapraszam na kolejną wystawę realizowaną w ramach projektu Front Meeting w Kamienicy Artystycznej Ta3.

Nieustanny Stan Wyjątkowy / Stefan Paruch
Wernisaż wystawy: 5 października, godz. 19.00
Galeria Ta3 / Kamienica Artystyczna Ta3 / Tarczyńska 3 / Warszawa Ochota

Wystawa trwa do 20 października 2021
Galeria dostępna po wcześniejszym umówieniu się na FB Kamienica Artystyczna Ta3


Nieustanny Stan Wyjątkowy / Stefan Paruch

Na wystawie portretuję swoje nieustanne stany wyjątkowe. Nadaję im formę obrazów, instalacji multimedialnych oraz pracy video. Motywem, który pojawia się prawie zawsze jest czaszka. Obraca się, szczerzy zęby, jest rekwizytem dla video performansu. Motyw kości ludzkiej głowy towarzyszy mi od jakiegoś czasu i czuję się z nim całkiem dobrze. Idealnie symbolizuje nastroje, w które wpadam w tym dla nas wszystkich zaskakującym okresie postnowoczesnej zarazy. Wizerunek czaszki dopełniają prace z obszaru tekstu wizualnego. Przy użyciu najprostszych możliwie zabiegów rozszerzonej rzeczywistości ukrywam napisy w obrazach. Abstrakcyjne malarstwo pełne jest nazw, zdań, wyrazów. Na wzór zabawy sympatycznym atramentem ukrywam treści dla osób zdeterminowanych wczuć się w moje stany wyjątkowe.

 

Stefan Paruch jest absolwentem Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w latach 1998-2000 studiował w Gościnnej Pracowni prof. Leona Tarasewicza. Dyplom „Lekcja przysposobienia obronnego” obronił w 2002 roku w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. W latach 2003-2006 studiował w Wyższym Studium Montażu w PWSFTViT w Łodzi. W roku 2009 obronił pracę doktorską na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W roku 2018 decyzją Rady Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Wraz z grupą artystów współtworzy pracownię przy ulicy 11 Listopada na warszawskiej Pradze. Prowadzi coroczne warsztaty w International Academy w Scheersberg w Niemczech. Jest autorem montażu kilku filmów artystycznych oraz dokumentalnych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Współautor (wraz z Moniką Masłoń) projektu „Wzornik – narzędzie do nauki posługiwania się obrazem”. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszka w Warszawie. Pracuje w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

 


 

czwartek, 2 września 2021

Uratują nas tylko banany - przygotowania :)

 Kilka prac przygotowywanych do naszej wystawy :)

                                                                                                      Anita Buła 


                                                                                            Halina Skrzeczyna


                                                                                             Bartek Jarmoliński


                                                                                        Magdalena Chmielewska


                                                                                             Bartek Jarmoliński
 

wtorek, 31 sierpnia 2021

FRONT MEETING / URATUJĄ NAS TYLKO BANANY / wystawa kolażu

 

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy wtorek na kolejne wydarzenie realizowane przez Front Sztuki we współpracy z Urzędem Miasta st. Warszawy Dzielnicy Ochota w ramach projektu FRONT MEETING!
Będzie to wernisaż wystawy kolażu - "Uratują nas tylko banany" oraz towarzyszący wystawie warsztat kolażu.
Na warsztat zapraszamy 7 września o godz. 17.30, a na wernisaż wystawy kolażu 7 września o 19.00 
 
Galeria Ta3 / ul. Tarczyńska 3 / Warszawa Ochota
 
Kolaże do wystawy powstawały pod kuratelą artysty Bartka Jarmolińskiego przez cały sierpień, a wystawa jest zwieńczeniem tejże pracy. Artyści profesjonalni i ci, którzy drogę swoją dopiero zaczynają, pracowali razem dzieląc się swoim doświadczeniem i entuzjazmem.
 

 

poniedziałek, 21 czerwca 2021

"Two Swipes Right" - Fotorelacja z wernisażu prac Kasi Łoś

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na wernisaż wystawy "Two Swipes Right" Kasi Łoś.

Wystawa trwa do końca lipca. Jeśli macie ochotę ja zobaczyć piszcie do nas na fb Kamienica Artystyczna Ta3 🙂 
 
Zapraszamy do oglądania (po wcześniejszym umówieniu się na FB)!
 
Wystawa pokazywana w ramach projektu "Front meeting" finansowanego ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Ochota.
















środa, 16 czerwca 2021

Kasia Łoś / TWO SWIPES RIGHT

 20 czerwca - 31 lipca 2021

wernisaż: 20 czerwca g. 18

kurator: Alek Slon



Fotografie prezentowane na wystawie Two Swipes Right w Galerii TA3 to pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce. Zdjęcia Kasi Łoś są dokumentacją jej spotkania z mężczyznami poznanymi dzięki popularnej aplikacji randkowej Tinder. Artystka odwiedzała swoich bohaterów w ich mieszkaniach, przekraczając barierę perfekcyjnego wirtualnego świata oraz swoją strefę komfortu. Uzbrojona w aparat-tarczę wkraczała w osobistą przestrzeń nieznajomych, w której mogła poznać ich bardziej wiarygodne „ja”, często odbiegające od zdjęć publikowanych przez nich samych w aplikacji. Podczas trwającego ponad rok projektu artystka wykonała kilkadziesiąt ujęć - portretów, wnętrz i osobistych przedmiotów. Czarno-białe, wysokokontrastowe obrazy przywołują na myśl socjologiczne prace Zofii Rydet, kojarzą się też z nieco brutalistycznym stylem Nan Goldin chwytającej bez cenzury nocne życie Nowego Jorku. Kasia Łoś używa fotografii, by spotkać się z drugim człowiekiem i zapisać towarzyszące temu napięcie.

 

Częścią wystawy są także fragmenty rozmów, które zapadły autorce w pamięć na różnych etapach korzystania z Tindera, także przed rozpoczęciem projektu.